Stacja paliw w 

PKS Jasło

BP Jasło, ul. Przemysłowa 6

Teren PKS, przy trasie 28

Historia 

Działalność stacji rozpoczęło Państwowe Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Dworzec rozpoczął swoją działalność w 1960 roku. Wybudowały go Polskie Koleje Państwowe, sprywatyzowane przedsiębiorstwo kolejowe, które w 2007 roku zmieniło nazwę na PKP Cargo. Dworzec stał się wówczas własnością nowo powstałego PKS Jasło, który do dziś jest jego właścicielem. W sierpniu 1975 roku jako pierwsza stacja paliw w naszej dzielnicy nabyła nową bardziej przyjazną nazwę : Stacja Benzynowa – PKS JASŁO. W czerwcu 1990 roku powstało państwowe przedsiębiorstwo ,,Euro-Car” z siedzibą w Jaśle, które funkcjonuje na terenie całego województwa. Od 1 stycznia 1991 roku zmieniono strukturę organizacyjną stacji benzynowej i ,,Euro-Car” przejął czynności sprzedaży paliw.

Aktualnie stację prowadzi koncern British Petroleum

Ciekawostki o BP

BP to duża międzynarodowa firma energetyczna. Posiada ponad 6000 stacji benzynowych w Europie i ponad 3000 w Stanach Zjednoczonych. BP prowadzi rafinerie na całym świecie, w tym rafinerię Urengoj w Rosji, która produkuje około 20 mln ton ropy rocznie.

W Polsce BP prowadzi ponad 1700 stacji detalicznych. Największa tego typu sieć w Polsce prowadzona jest przez Polski Koncern Naftowy Orlen SA (PKN ORLEN), w którym BP posiada 90% udziałów. PKN ORLEN posiada około 2300 stacji w całej Polsce z wysokiej jakości paliwami sprzedawanymi pod markami takimi jak Eurosuper 95 czy Eurodiesel 95

Na stacji BP w Jaśle

funkcjonuje nowoczesna infrastruktura, która zapewnia komfortowe i bezpieczne transakcje. Stacja posiada bardzo nowoczesne automaty do sprzedaży paliw, dzięki czemu wymagane do realizacji transakcji jest minimalne. W każdej chwili możesz liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc przy zakupie produktów rolnych oraz artykułów spożywczych.

  • 4 dystrybutory wieloproduktowe,
  • TIR ON,
  • LPG
  • sklep, kawiarnia WBC
  • parking TIR,